Достапни линкови

Друцас во посета на Балканот, освен во Македонија


Грчкиот заменик министер за надворешни работи Димитрис Друцас денеска започнува балканска турнеја, при што ќе ги посети Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Албанија. Балканот е висок приоритет во грчката надворешна политика, а целта е негова европска интеграција до 2014-та, што не е неостварливо, изјави Друцас.
XS
SM
MD
LG