Достапни линкови

Пакистанските сили убиле над 500 милитанти


Пакистанската армија соопшти дека ги освоила повеќето главни бази на талибанците во Јужен Вазиристан. Вчера, со армиски хеликоптери, во тој регион беа однесени новинари за да се уверат во успесите на пакистанските сили, во близина на границата со Авганистан. Армиски претставник изјави дека во офанзивата што започна на 17-ти октомври, биле убиени над 500 милитанти, а загинале и 70 војници.
XS
SM
MD
LG