Достапни линкови

ОН и САД го критикуваат Израел за изградбата на нови населби


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун и Соединетите Држави го критикуваа потегот на израелските власти кои го одобрија планот за изградба на уште 900 домови за еврејските доселеници во реонот на Ерусалим, кој го бараат палестинците. Се оценува дека таквиот потег на Израел не придонесува за обновување на блиско-источниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG