Достапни линкови

Средба Обама - Џибао


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека американско – кинеските односи се унапредуваат не само во однос на трговијата, туку и во врска со климатските промени и безбедносните прашања. Обама денеска, на последниот ден од посетата на Кина, имаше средба со кинескиот премиер Вен Џибао, кој оцени дека дијалогот секако е подобар од конфронтација.
XS
SM
MD
LG