Достапни линкови

На Иран му истекува рокот за одговорСоединетите Држави соопштија дека Иран се соочува со многу краток рок за да одговори на меѓународниот предлог во врска со збогатувањето ураниум. Портпарол на Стејт Департментот не го прецизира рокот, но нагласи дека трпението е при крај. Според предлогот, збогатувањето ураниум за потребите на Иран треба да се врши во Русија и Франција.
XS
SM
MD
LG