Достапни линкови

Самит Русија- ЕУ


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска ќе присуствува на самит во Шведска со лидерите на ЕУ. Претставниците на Русија и на Унијата ќе се фокусираат врз прашања поврзани со трговијата и ќе разговараат како да се спречи спорот меѓу Русија и Украина, за да не дојде до застој во испораката на гас во ЕУ оваа зима.
XS
SM
MD
LG