Достапни линкови

Предупредување од Вашингтон до Техеран


САД го предупредија Иран дека му останува многу краток период да даде одговор на ОН, односно да ги демантира сомневањата дека збогатениот ураниум ќе го искористи во создавање нуклеарно оружје. Портпаролот на Стејт Департментот Иан Кели изјави дека вознемиреноста се повеќе се зголемува поради неодговорноста на Техеран.
XS
SM
MD
LG