Достапни линкови

Саркози во Саудиска Арабија


Францускиот претседател Никола Саркози е во посета на Саудиска Арабија, каде што ќе разговара за застојот во мировниот процес на Блискиот исток. Саркози се залага за обновување на мировните преговори и предупреди дека застојот им оди во прилог само на екстремистите. Тој неодамна во Париз ги прими лидерите на Израел и Сирија.
XS
SM
MD
LG