Достапни линкови

Азербејџан не ги прифака критиките за блогерите


Министерство за надворешни работи на Азербејџан ги обвини денеска Германија и Норвешка дека се мешаат во внатрешната политика на земјата , откако тие го осудија тоа што власти ги затворија двајцата блогери кои на сатиричен начин се пошегувале со власта. Од министерството изјавиле дека обвинувањата на Германија и на Норвешка се неосновани . И Советот на Европа и Организацијата за безбедност и соработка во Европа, исто така, изразија загриженост во врска со случајот со блогерите.
XS
SM
MD
LG