Достапни линкови

Сомалиските пирати ќе ги ослободат шпанските заробеници


Сомалиските пирати кои држат 36 член екипаж на шпански рибарски брод, ветиле дека наскоро ќе ги ослободат заробениците кои ги држат повеќе од 40 дена , изјавил шпанскиот премиер Хозе Луис Родригес Запатеро. Пиратите добиле откуп од 4 милиони долари, а им било ветено дека ќе бидат пуштени и двајца заробени пирати кои се однесени во Шпанија да им се суди

XS
SM
MD
LG