Достапни линкови

Курдите ќе ги бојкотираат изборите во Ирак


Ирачките Курди се закананиле денеска дека ќе ги бојкотираат националните избори закажана за јануари. Пред една недела и сунитите се заканија дека нема да гласаат. Со тоа се доведува до прашање одржувањето на вторите по ред избори во Ирак , откако Садам Хусеин беше тргнат од власт.
XS
SM
MD
LG