Достапни линкови

Пад на индустриското производство во Русија


Индустриското производство на Русија падна за 11,2 насто годинава до октомври и се зголеми за само 0,8 насто минатиот месец, соопшти Федералниот статистички завод. Русија минува низ најтешката криза во изминатава деценија на што придонесе и падот на цената на нафтата и гасот.
XS
SM
MD
LG