Достапни линкови

Бернанке - и покрај падот на доларот каматите остануваат ниски


Шефот на американските федерални резерви Бен Бернанке изјави дека е свесен за падот на доларот, дека ке работи на негово засилување, но и оти каматните стапки ке останат ниски за да се подржи економкото заздравување забележано во кварталот јули септември. Доларот оваа година изгуби 6,4 насто од вредноста во однос на еврото.
XS
SM
MD
LG