Достапни линкови

Разговори за обединување на Кипар


Лидерите на кипарските грци и турци Димитрис Христофиас и Мехмет Али Талат денеска ќе ги продолжат преговори, под покровителство на Обединетите Нации за повторно обединување на островот. На денешната средба се очекува да биде разгледано прашањето за имотите на двете заедници.
XS
SM
MD
LG