Достапни линкови

Прва посета на ирачки претседател на Франција


Претседателот на Ирак Џалал Талабани разговараше со францускиот претседател Никола Саркози во рамките на првата официјална посета на ирачки претседател во Франција. Двајцата лидери разговарале за теми од одбраната, трговската размена и културата.
XS
SM
MD
LG