Достапни линкови

Шварценегер во Ирак


Гувернерот на американската сојузна држава Калифорнија Арнолд Шварценегер ги посети американските трупи во Ирак. Бев тука во 2003 година и тогаш реков дека ќе се вратам, изјавил Шварценегер пред војниците. Познатиот актер два часа се поздравувал и се сликал со војниците.
XS
SM
MD
LG