Достапни линкови

Лансиран Атлантис


Вселенскиот брод „Атлантис“ со шестчлен екипаж е лансиран од Кејп Канаверал на пат кон Меѓународната вселенска станица. Целта на вселенската мисија е доставување на резервни делови и вградување на нова опрема во станицата.
XS
SM
MD
LG