Достапни линкови

Пронајдени 13 тела на луѓе во село близу до Багдад


Ирачките безбедносните сили соопштиле дека денеска пронашле 13 тела во село источно од Багдад. Портпаролот на армијата, Генерал Кашим Ата изјавил дека луѓето загинале во племенски судири.Според неофицијални извори жртвите бие убиени од милитанти кои носеле униформа на ирачката армија.
XS
SM
MD
LG