Достапни линкови

Авганистан: напад врз полициски контролен пункт


Во синоќешниот напад врз еден полициски контролен пункт во авганистанската провинција Кандахар загинале тројца полицајци, а неколкумина други биле ранети. Агенциите јавуваат дека контролниот пункт бил нападнат од неколку правци, и оти престрелката траела неколку часа.
XS
SM
MD
LG