Достапни линкови

Фуере:Неопходно е решение за името


Евроамбасадорот Ерван Фуере денеска од Прилеп порачал дека решение за спорот со името е неопходено за да може Македонија да се придружи на ЕУ и оти нема време за губење, бидејќи до декември се брои секој ден. Според него многу е важно двете страни да сфатат дека приоритет е да се најде компромис за прашањето за името што се провлекува многу долго.


XS
SM
MD
LG