Достапни линкови

Нов светски рекорд во пливање на 200 метри мешан стил


Јужноафриканскиот пливач Даријан Таунзенд денеска на светскиот куп на мали базени во Берлин постави нов светски рекорд на 200 метри мешан стил. Тој го победи олимпискиот шампион и светски рекордер Мајкл Фелпс, препливувајќи го растојанието од 200 метри за 1 минута,51 секунда и 55 стотинки , а со тоа го надмина светскиот рекорд за 1 стотинка.
XS
SM
MD
LG