Достапни линкови

Изборите во Косово се одвиваат без безбедносни проблеми


Локалните избори во Косово се одвиваат без никакви безбедносни проблеми, соопштил портпаролот на косовската полиција Баки Кељани. За безбедноста на изборите се грижат околку 5000 припадници на полицијата . Изборите ги надгледуваат околу 2400 домашни и 108 странски набљудувачи. Право на глас имаат 1,5 милиони жители во 36 општини на Косово.
XS
SM
MD
LG