Достапни линкови

Во пожар во склад за муниција во Русија, 2 мртви и 44 повредени


Двајца луѓе загинале а 44 се поведени во пожарот во едно скрадиште за муниција во руската област Улијановск. Пожарот бил изгаснат, но специјалните единици сеуште проверуваат дали има неекслодирана муниција во објектот.
XS
SM
MD
LG