Достапни линкови

Петта жртва од свински грип во Хрватска


Во Хрватска денеска починал човек од свински грип, што е петтата жртва на новиот тип на вирус досега во таа земја. Досега во Хрватска се регистрирани околу 3000 луѓе заразени со вирусот Х1Н1.

XS
SM
MD
LG