Достапни линкови

Во Авганистан загинал британски војник


Еден британски војник загинал денеска во јужниот дел на Авганистан, соопштиле од Министерството за одбрана на Британија. Од таму соопштиле дека војникот бил убиен додека патролирал во провинцијата Хелманд. Досега во Авганистан загинале 233 британски војници, од почетокот на операциите во 2001-та.
XS
SM
MD
LG