Достапни линкови

Барак Обама пристигнал во Кина


Американскиот претседател Барак Обама денеска пристигнал во Кина во тридневна посета на земјата. Претходно Обама беше во Сингапур на форумот за Азиско-Пацифичка економска соработка. Американкиот претседател за време на посетата ќе се сретне првин со официјалните власти во Шангај , пред да отпатува во Пекинг. Во рамки на неговата азиска турнеја, тој треба да ја посети уште Јужна Кореја.

XS
SM
MD
LG