Достапни линкови

И Бан Ки Мун денеска штрајкувал со глад


Генералниот секретар на НАТО, Бан Ки Мун , денеска ги прескокнал оброците за да покаже солидарност со Шефот на Светската програма за храна, Жак Диуф кој од петокот штрајкува со глад. Диуф кој ќе биде домаќин на Самитот за храна кој треба да започне утре во Рим, гладува за да го привлече вниманието на светот, за маките на гладните луѓе.
XS
SM
MD
LG