Достапни линкови

Во Авганистaн загинале тројца авганистански војници


Тројца авганистанки војници и шест милитанти загинале денеска во меѓусебните престрелки на истокот од Авганистан, соопштиле авганистансите власти. Министерот за одбрана на Авганистан изјавил дека војниците загинале во близина на границата со Пакистан . Тој оценил дека авганистанската војска која брои повеќе од 90 илјади војници сега е подобро екипирана и обучена. Авганистанската армија во наредните 2 години ќе добие 20 американски авиони.
XS
SM
MD
LG