Достапни линкови

Кушнер:Иран рече НЕ на нукларниот план на ОН


Шефот на француската дипломатија Бернар Кушнер оценил дека Иран на предлогот на Меѓународната агенција за атомска енергија дал негативен одговор , пренесува ираелскиот весник, „Једиот Ахронот“. Тој во интервју за весникот изјавил дека практично значи дека Иран одговороил негативно и тоа е штета . Кушнер додал дека тоа што разговорите со Техеран се неуспешни не е добро и е многу опасно.
XS
SM
MD
LG