Достапни линкови

И западните сили одговорни за корупцијата во Авганистан


Еден министер од авганистанската влада изјавил дека и западните земји треба да ја делат одговорноста за корупцијата во Авганистан и треба да му помогнат на претседателот Карзаи да се справи со корупцијата. Министерот за финансии, Хазрат Омар Закилвал, изјавил дека западните лидери имаат остри забелешки за корупцијата во Авганистан , но дека и тие имаат удел во сета таа ситуција .

XS
SM
MD
LG