Достапни линкови

Тридневна жалост во Србија, за патријархот Павле


Владата на Србија прогласи тридневна жалост поради смртта на партијархот Павле. Патријархот починал денеска претпладне на Воено –мидицинската академија каде со години се лечеше .За терминот за погребот на партијархот ќе одлучи Синодот на денешната седница. Патријархот Павле на чело на српската православана цркава беше од 1990-та година.
XS
SM
MD
LG