Достапни линкови

Во Јужен Вазиристан убиени 17 милитанти


Пакистанската војска денеска убила 17 милитанти во северо-западниот регион од земјата во близина на авганистанската граница. Пакистанките сили веќе четврта недела имаат офанзива против упориштата на Талибанците во областа Јужен Вазиристан. Од војската соопштуваат дека досега убиле повеќе од 540 милитанити,а заплениле и поголемо количество на оружје. Во офанзивата загинале и 63 пакистански војници


XS
SM
MD
LG