Достапни линкови

Почина српскиот Патријарх Павле


Денеска во Белград починал српскиот Патријарх Павле. Тој на чело на српската православна црква беше од 1990-та .Патријархот минатата година поднесе молба до Црковните власти да биде повлечен од функцијата поради здравствени причини, но молбата не му ја прифатија

XS
SM
MD
LG