Достапни линкови

Обама:Мјанмар да ги ослободи политичките затвореници


Американскиот претседател Барак Обама го повика Мјанмар да ја ослободи опозиционата лидерка Аунг Сан Су Чи и другите политички затвореници. Тој денеска на состанокот со лидерите на Азиско –Пацифичките земји , меѓу кои и лидерот на Мајанмар, Теин Сеин , побарал да се стави крај на угнетувањето на малцинствата.

XS
SM
MD
LG