Достапни линкови

За првпат Ирзаелец освои светска титула во бокс


Јуриј Форман стана првиот Израелец кој освоил светска боксерска титула. Боксерот има 28 години и е роден во Белорусија, но неговите родители емигрирале во Израел. Тој го победи Даниел Сантос во мечот кој се одржа доцна синоќа во Лас Вегас и ја презеде светската титула во полусредна категорија до 70 килограми.
XS
SM
MD
LG