Достапни линкови

Прва жртва на свински грип во Косово


Еден маж починал денеска од свински грип во Косово , што е првата жртва на овој вирус во таа земја, потврдиле од тамошното министерство за здравство. На Косово до сега има регистрирано 32 заболени од новиот тип на грип Х1Н1, таму првите вакцини против грипот треба да стигнат во декември.
XS
SM
MD
LG