Достапни линкови

Во Ирак загинале двајца војници


Двајца ирачки војници загинале, а уште двајца се ранети во екплозија на бомба во близина на контролен пункт на ирачката армија, во близина на Багдад , соопштиле тамошните власти. Безбедносните сили на Ирак станаа примарна цел за бунтовниците откако американските сили се повлекоа од ирачките градови при крајот на јуни. Насилството нагло опадна на национално ниво, но сеуште има по некој напад и бомбардирање низ целата земја.

XS
SM
MD
LG