Достапни линкови

Во експлозија на бобма во Пешевар, загинале 10 луѓе


Во експолозија на автомобил бомба во близина на полициски контролен пункт во пакистанкиот град Пешевар, загинале најмалу 10 луѓе а повредени се 16,јавуваат полициските власти.Тие објаснуваат дека автомобилот бомба удрил во контролниот пукт на полицијата и притоа загинале и неколку полицајци.
XS
SM
MD
LG