Достапни линкови

Нови 35 заболени од свински грип во Македонија


Нови 35 случаи на заболени од свински грип се регистрирани во последните 24 часа во Мaкедонија, соопштиле од министерството за здравство. Од почетокот на појавата на новиот тип на грип Х1Н1 во Македонија, се заболени 273 луѓе.

XS
SM
MD
LG