Достапни линкови

Повторно воздушна линија меѓу Србија и Унгарија


По пауза од 17 години, наредниот месец, повторно ќе биде воспоставена воздушна линија меѓу престолнините на Србија и на Унгарија. Од белградскиот аеродром соопштиле дека унгарската национална авиокомпанија ќе воведе редовен лет од Будимпешта до Белград. Воздушниот сообраќај меѓу двете земји беше прекинат во 1992-та , кога беа воведени санкции кон Југославија од страна на ОН, поради тогашните политички состојби на Балканот.
XS
SM
MD
LG