Достапни линкови

Предизборни инциденти на Косово


Во близина на канцеларијата на опозиционата Алијанса за иднина на Косово , била пронајдена рачна бомба, соопштиле од партијата. Тие навеле дека гранатата не експлодирала. Според нив целта на овој инцидент било да се спречат понатамошните активности во пресрет на утрешните локални избори во Косово. Денеска во Косовo е предизборен молк.
XS
SM
MD
LG