Достапни линкови

Експлозија во Пешевар, 7 загинати и 16 повредени


Во експолозија на автомобил бомба во близина на полициски контролен пункт во пакистанкиот град Пешевар, загинале најмалу 7 луѓе а повредени се 16,јавуваат полициските власти. Од полицијата соопштуваат дека меѓу загинатите има и полицајци.
XS
SM
MD
LG