Достапни линкови

Во Пакистан, убиени 13 милитанти


Најмалку 13 милитанти биле убиени во одвоени напади денеска во северно-западната долина Сват во Пакистан, соопштиле пакистанскит власти. Офанзивата против Талибанците во долината Сват и околу неа принуди близу 2 милиони луѓе да ги напуштат нивните домови. Повеќето од нив се вратија откако заврши офазивата во јули и ја прогласија таа област за безбедна.

XS
SM
MD
LG