Достапни линкови

Бразил - 36% намалување на штетните гасови


Бразил денеска соопшти дека на конференцијата за климатските промени во декември во Копенхаген, ќе понуди намалување на емисијата на штетни гасови за 36 насто. Бразил е еден од најголемите загадувачи на атмосферата во светот, главно и поради масовното уништување на шумите во Амазон.
XS
SM
MD
LG