Достапни линкови

Ирански специјалци во битка против Интернет


Иранската полиција формирала посебна единица која ќе ги следи интернет страниците и ќе се бори против интернет криминалот, јавија медиумите во Техеран. Полковник Мехди Омиди, кој е на чело на единицата, изјавил дека нејзина задача ќе биде да се бори против објавувањето лаги на интернет, кои ги шири опозицијата. Иранските власти веќе ги забранија повеќето од веб страниците на опозицијата, која нема пристап на државните медиуми.
XS
SM
MD
LG