Достапни линкови

Нов Зелан се пласира на наредното светско првенство во фудбал


Фудбалската репрезентација на Нов Зеланд се пласира на светското првенство 2010-та во Јужна Африка, откако денеска на домашен терен го совлада Бахреин со 1 : 0. Првиот натпревар од баражот Азија – Океанија, во Бахреин заврши без голови. Вечер, во европскиот бараж од квалификациите се играат првите натпревари меѓу Русија и Словенија, Португалија – Босна и Херцеговина, Грција – Украина, и Ирска – Франција.
XS
SM
MD
LG