Достапни линкови

Железничка несреќа во Индија, 9 загинатиНајмалку 9 лица загинале, а над 80 биле повредени кога еден воз излетал од шините во Индија. Според полицијата, машиновозачот, поради лошата видливост, случајно нагло закочил.
XS
SM
MD
LG