Достапни линкови

Медведев бара укинување на трговските бариериРускиот претседател Дмитриј Медведев денеска ги повика азијско – пацифичките лидери да ги отстранат трговските бариери кои беа воведувани за заштита на домашните економии поради глобалната економска криза. На состанокот на АПЕК во Сингапур, Медведев вети дека протекционистичките мерки што ги воведе Русија, ќе бидат укинати веднаш штом ќе заврши економската криза.
XS
SM
MD
LG