Достапни линкови

СЗО: од новиот грип 6250 починати


Во светот од новиот грип досега починале 6 илјади и 250 луѓе, односно за една недела биле регистрирани 179 нови смртни случаи. Со тоа, како што денеска оцени Светската здравствена организација, е забавено ширењето на грипот во однос на претходните денови. Во соопштението на СЗО се наведува дека во податоците се опфатени 206 земји во светот.
XS
SM
MD
LG