Достапни линкови

Русија: експлозии во арсенал за оружје


Во денешните експлозии во арсенал за оружје во рускиот град Улјановск, според досегашните информации, загинало едно лице, а над 35 се водат за исчезнати. Агенциите јавуваат дека по експлозиите била наредна евакуација на повеќе од 3 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG